Emrah Serbes’in “Her Temas İz Bırakır” adlı yapıtında odak figürün, iş yaşamının aile yaşamına etkisi nasıl işlenmiştir?

Şarman, Oğulcan (2016) Emrah Serbes’in “Her Temas İz Bırakır” adlı yapıtında odak figürün, iş yaşamının aile yaşamına etkisi nasıl işlenmiştir? Other thesis, TED Ankara Koleji.

[img]
Preview
Text (pdf)
Ogulcan_Sarman.pdf - Other
Available under License Creative Commons Attribution Non-commercial.

Download (192kB) | Preview

Abstract

Uluslararası Bakalorya Diploma Programı A1 Türkçe dersi kapsamında hazırlanan bu çalışmamda, Emrah Serbes’in “Her Temas İz Bırakır” adlı yapıtını seçtim. Mesleğin, odak figür ve odak figürün ailesi üzerindeki etkisi ilgimi çekmiştir. Odak figürün, iş yaşamının aile yaşamına etkisi ve bu etkinin sebebiyet verdiği olaylar incelenmiştir. Çalışmamda, bu etkiyi incelemek istedim. Çalışmanın giriş bölümünde yapıta ana hatlarıyla değindim, iş yaşamının aile yaşamına etkisinin öneminden bahsettim. Gelişme kısmı üç bölümden oluşmaktadır. Bu bölümde, Behzat Ç’nin iş yaşantısı, boşandığı karısı, ağabeyi ve kızı ile olan çalkantılı ilişkileri, araştırdığı cinayetlerin kendi üstündeki etkileri, cinayetlerin kızı üstündeki etkisi anlattım. Sonuç bölümünde ise odak figürün yaptıkları, yapmadıklarına ve yapamadıklarına bunların getirilerine değindim, yaşanan olayların ve yapılan ihmallerin sonuçlarına dair bir eleştiri yaptım ve bir sonuca bağladım.

Item Type: Thesis (Other)
Additional Information: Danışman Öğretmen: Mustafa DEĞİRMEN
Subjects: P Language and Literature > PL Turkish Literature
Depositing User: Users 114 not found.
Date Deposited: 27 Sep 2016 11:59
Last Modified: 27 Sep 2016 11:59
URI: http://tedprints.tedankara.k12.tr/id/eprint/810

Actions (login required)

View Item View Item